źródło: DGP / Rynekaptek.pl
"Mówimy o populacji kilkunastu milionów Polaków, którzy mogą zachorować na niewydolność serca i ponad milionie chorych z niewydolnością serca. Problem ma więc olbrzymie znaczenie społeczne" – cytuje prof. Piotra Ponikowskiego, prezesa elekta Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego "Dziennik Gazeta Prawna". Profesor dodał, że Towarzystwo będzie także chciało wzmacniać obecność polskich specjalistów tej dziedziny w Europie.
Zapowiedział także kontynuację i wzmocnienie sztandarowego programu organizacji: „Zdrowe dzieci, zdrowa młodzież, zdrowi dorośli. Mamy przekonanie, że zagadnienia związane z prozdrowotnym trybem życia powinny być przedmiotem edukacji już od pierwszych lat" – ocenił. "Musimy skupić się na tym, aby kardiologia była bardziej kompleksowa, aby wszystkie interwencje służyły poprawie rokowania i lepszemu leczeniu chorób serca i naczyń. Choroby te wciąż stanowią główną przyczynę zgonów w Polsce” – przypomniał
Prof. Dariusz Dudek, ordynator II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Collegium Medicum UJ podkreślił, że należy skupić się na tym, aby kardiologia była bardziej kompleksowa, aby wszystkie interwencje służyły poprawie rokowania i lepszemu leczeniu chorób serca i naczyń: „Choroby te wciąż stanowią główną przyczynę zgonów w Polsce – przypomniał lekarz.
Dla kogo pilotaż opieki farmaceutycznej?
W 2019 r. ruszy internetowy system weryfikacji leków