We wtorek 14 grudnia br. pojawi się nowe rozporządzenie epidemiczne

 2 minuty

We wtorek powinno pojawić się nowe rozporządzenie epidemiczne, które wprowadzi od 15 grudnia br. dodatkowe obostrzenia – zapowiedział rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com.

Przypomnijmy, że chodzi o zapowiedziane w ubiegłym tygodniu zaostrzenie obostrzeń m.in. zmniejszenie limitu osób w restauracjach, hotelach, klubach sportowych. Wojciech Andrusiewicz podczas poniedziałkowego briefingu poinformował, że nowe rozporządzenie powinno pojawić się we wtorek. Jak mówił, „dziś w godzinach porannych zostało wysłane z Ministerstwa Zdrowia na obieg rady ministrów”.

Rzecznik pytany o odpowiedzialność przedsiębiorców za weryfikację certyfikatów covidowych klientów podkreślił, że w jutrzejszym rozporządzeniu pojawi się dokładne wskazanie na czym ma polegać udowodnienie tego, że jesteśmy osobą zaszczepioną, że mamy certyfikat covidowy.

„Jeżeli od 15 grudnia wchodzą ostrzejsze kryteria wejścia, limity do restauracji, hoteli – mówimy tu o poziomie 30 proc. – to będzie wskazanie, że jeżeli klient zechce wejść ponad limit, jest obowiązany okazać certyfikat covidowy. Jeżeli nie zechce wejść, nie musi niczego okazywać – wyjaśniał rzecznik MZ. Jak dodał, w razie jakichkolwiek wątpliwości ze strony przedsiębiorców, Sanepid wyda im interpretacje.

źródło: Politykazdrowotna.com