Szefowa MZ: mam nadzieję, że program finansowania in vitro już zostanie

 2 minuty

in-vitro-finansowanie-budzet

Podczas wtorkowej konferencji „Naturalnie, że in vitro” Ministra Zdrowia, Izabela Leszczyna wyraziła nadzieję, że program finansowania in vitro już zostanie i bez względu na to, kto będzie rządził, nie ośmieli się zabrać ludziom skutecznej metody leczenia niepłodności.

Naturalnie, że in vitro

We wtorek w Sejmie zorganizowano konferencję „Naturalnie, że in vitro” pod patronatem Wicemarszałek Sejmu Moniki Wielichowskiej. Uczestniczyła w niej szefowa resortu zdrowia.

„Świetna inicjatywa, >>Naturalnie, że in vitro<<. Trzeba odczarowywać, że to jest naprawdę jedyna (…) skuteczna metoda leczenia niepłodności” – powiedziała. „Innej, tak skutecznej w określonych, konkretnych przypadkach, po prostu nie ma” – dodała.

Nawiązując do rozpoczynającego się 1 czerwca br. rządowego programu finansowania in vitro, przypomniała, że jego roczny budżet wynosi 500 mln złotych. „Pamiętajmy, że w sumie to zagwarantowane 2,5 mld złotych, bo mamy program na 5 lat” – dodała.

„Mam nadzieję, że on już naprawdę zostanie, że już nikt nigdy, bez względu na to, kto będzie rządził, nie ośmieli się zabrać ludziom szansy, nadziei, po prostu skutecznej metody leczenia, bo to jest nieludzkie” – zaznaczyła Leszczyna. (PAP)

źródło: PAP