Sesja jesienna egzaminu PESF – wnioski w nowym SMK

 2 minuty

e-recepta-transgraniczna szkolenie

Naczelna Izba Aptekarska poinformowała o wdrożeniu w nowym SMK funkcjonalności związanych z wnioskowaniem o przystąpienie do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego dla Farmaceutów (PESF).

Składanie wniosków w nowym SMK

W związku z pracami nad nowym SMK – CeZ poinformował, że 2 stycznia 2024 r. zaplanowane jest wdrożenie, w ramach którego zostanie oddany farmaceutom pierwszy obszar funkcjonalny związany z wnioskowaniem o egzamin specjalizacyjny (PESF). Oznacza to, że farmaceuci wnioskujący o przystąpienie do egzaminu PESF dla sesji jesiennej będą składać wnioski wyłącznie w nowym SMK. Funkcjonalność ta dla użytkowników dostępna będzie od dnia 1 lutego 2024 (tj. po zakończeniu procesu wnioskowania na sesję wiosenną).

W związku z uruchomieniem nowych obszarów w systemie SMK jak również na stronie internetowej Centrum e-Zdrowia: https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/systemy-it/system-monitorowania-ksztalcenia zamieszczone zostaną instrukcje wyjaśniające proces korzystania z systemu. Jednocześnie z uwagi na przyrostowe wdrażanie funkcjonalności w nowym SMK oraz celem ułatwienia korzystania z systemu, po zalogowaniu zostały udostępnione tabele obrazujące zakres funkcjonalny możliwy do realizacji w dotychczasowym lub nowym SMK.

źródło: Nia.org.pl