Rusza rehabilitacja Post-COVID

 2 minuty

O uruchomieniu procesu rehabilitacji post-covidowej poinformował rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz – donosi Politykazdrowotna.com. Chodzi o kilkaset placówek w całej Polsce, które będą rehabilitować pacjentów, u których dalej występują objawy po wyleczeniu COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski skierował do prezesa NFZ dwa polecenia dot. rehabilitacji post-covidowej. Chodzi o rehabilitację stacjonarną (uzdrowiska, zakłady rehabilitacji leczniczej) oraz ambulatoryjnej i domowej – poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

„Na tej podstawie Narodowy Fundusz Zdrowia będzie tę rehabilitację uruchamiał” – mówił Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, Ministerstwo liczy, że „będzie to kilkaset ośrodków w całym kraju, które przystąpią do realizacji tego projektu.” Podkreślił, że na realizację zadań rehabilitacji post-covidowej nie będzie rozpisanego żadnego konkursu i wszystkie podmioty z umową NFZ mogą do tego projektu przystąpić.

„To dodatkowy produkt płatny przez NFZ, który będzie na mniej więcej tym samym poziomie cenowym co rehabilitacja w Głuchołazach” – dodał.

Rehabilitacja post-covid będzie trwała od 2 do 6 tygodniu, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Kryterium kwalifikacji będzie okres do 6 miesięcy od ustania choroby. „Po tym czasie trudno już rehabilitować pacjentów” – wskazał rzecznik MZ.

źródło: Politykazdrowotna.com