Rusza cykl debat Naukowej Fundacji Polpharmy na temat compliance

 2 minuty

nowe-wytyczne-esc

Naukowa Fundacja Polpharmy kontynuuje rozpoczęty z okazji Jubileuszu 20-lecia cykl debat online. W bieżącym roku temat compliance stanowić będzie punkt wyjścia do nowych dyskusji. Wśród zaproszonych gości znajdą się obok lekarzy również farmaceuci i pacjenci.

Promocja dobrych praktyk współpracy lekarza z pacjentem

W obecnej sytuacji, kiedy do lekarzy zgłasza się coraz więcej pacjentów po przebytym COVID-19, bardzo ważną rolę odgrywa edukacja na temat barier i czynników sprzyjających przestrzeganiu zaleceń terapeutycznych.

„Mimo niewiarygodnego postępu w medycynie, dostępności do wiedzy i rozwoju farmakoterapii ciągle nie potrafimy znacząco poprawić compliance i współodpowiedzialności w procesie leczenia pacjenta, tzw. adherence” – zwraca uwagę Agata Łapińska-Kołodzińska, Prezes Zarządu Naukowej Fundacji Polpharmy.

„Według wszystkich badań 1/3 pacjentów rezygnuje z leczenia już po 6 tygodniach. Skoro tak jest, postanowiliśmy, że to właśnie compliance będzie tematem przewodnim tegorocznych debat. W naszych działaniach zdrowie pacjenta stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego w roku 2022, kładziemy nacisk na promocję dobrych praktyk współpracy lekarza z pacjentem w procesie leczenia. W debatach będziemy o tym rozmawiać z najlepszymi ekspertami” – dodaje.

Naukowa Fundacja Polpharmy

Założona w 2001 r. Naukowa Fundacja Polpharmy jest jedną z największych organizacji finansujących projekty badawcze realizowane przez polskich naukowców w dziedzinie medycyny i farmacji. Jest pierwszą instytucją w Polsce, która postanowiła zwrócić uwagę środowiska naukowego i profesjonalistów medycznych na problem nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych podczas leczenia chorób przewlekłych.

***

Serdecznie zapraszamy do udziału w transmisji online:

www.polpharma.pl/naukowa-fundacja-polpharmy/debaty/

Pierwsza debata już we wtorek 7 czerwca 2022 r. o godz. 15.00. Kolejne: 14 i 28 czerwca br.

źródło: Naukowa Fundacja Polpharmy