Resort zdrowia roześle wiadomości do niezaszczepionych

 1 minuta

unijny-certyfikat-covid-mobywatel

Wszyscy niezaszczepieni, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają 29 listopada br. SMS-a z Ministerstwa Zdrowia zachęcającego do zaszczepienia.

Wiadomość tekstową na swoje telefony komórkowe otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta. Wspólną cechą wszystkich tych osób jest niezaszczepienie przeciw COVID-19.

„Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę” – tłumaczy Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłaliśmy 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50+, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

źródło: Gov.pl