RARS dostarczy kolejne 80 tys. szczepionek do 19 stycznia br.

 2 minuty

szczepienia-apteki-refundacja

Do 19 stycznia br. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dostarczy kolejne 80 tys. szczepionek przeciw COVID-19 do placówek POZ, aptek, szpitali i Domów Pomocy Społecznej – poinformował resort zdrowia, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com. Do tej pory do punktów szczepień trafiło ponad 700 tys. szczepionek, zaszczepiło się już 447 tys. osób.

Szczepienia przeciw COVID-19

Ministerstwo Zdrowia przypomina, że na szczepienie przeciw COVID-19 można zapisać się: za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta (IKP) m.in. przez aplikację moje IKP, telefonicznie w punkcie szczepień (placówce POZ lub aptece), bezpośrednio w punkcie szczepień lub przez infolinię 989 (w godz. 7.00-20.00).

„Najczęstszym sposobem zapisu na szczepienie jest kontakt z punktem szczepień, a najmniej popularną opcją – infolinia” – poinformowało MZ.

Szczepionkę zmodyfikowaną na podwariant koronawirusa XBB.1.5. można przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne. Szczepić się mogą osoby, które ukończyły 12 lat i wcześniej nie szczepiły się przeciw COVID-19 oraz te, które się zaszczepiły, a od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

źródło: Politykazdrowotna.com