Profilaktyka grypy według NFZ

 2 minuty

grypa

Grypa to nie zwykłe przeziębienie – to groźna, ostra choroba zakaźna, która może prowadzić do powikłań zagrażając zdrowiu – przypominają eksperci Funduszu. Okres wylęgania wynosi od 1 do 2 dni, a wirus przenosi się drogą kropelkową, bezpośrednim lub pośrednim kontaktem. Czasem przebiega łagodnie, ale niekiedy pozostawia za sobą poważne powikłania, które mogą być bardzo niebezpieczne.

Profilaktyka grypy – klucz do zdrowia jesienią

Odpowiednie przygotowanie organizmu jest kluczowe dla utrzymania zdrowia. Eksperci podkreślają, że istnieją konkretne kroki, które każdy z nas może podjąć, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

W ramach cotygodniowej akcji „Środa z Profilaktyką” Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza na rozmowę z ekspertami ds. zdrowia. Dr n.med. Michał Świerszcz, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach oraz dr Paweł Mieszczański, zastępca dyrektora ds. ubezpieczenia SP ZOZ Szpitala MSWiA w Katowicach, dzielą się w niej swoją wiedzą na temat powikłań oraz profilaktyki grypy, szczególnie istotnej w okresie jesienno-zimowym:

Więcej szczegółów znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Nfz.gov.pl