„Profilaktyka 40+” z nową kampanią edukacyjną

 2 minuty

profilaktyka-40-plus

„Jest już przygotowana nowa kampania edukacyjna, która na nowo ma zachęcić do korzystania z programu „Profilaktyka 40+” – powiedział Wiceminister Zdrowia, Waldemar Kraska. Dodał, że jedną z zachęt do badania się ma być loteria – informuje Rynekzdrowia.pl.

Nowa kampania w przygotowaniu

Waldemar Kraska na antenie TVP Info poinformował, że jest już przygotowana nowa kampania edukacyjna, która na nowo ma zachęcić do korzystania z tego programu.

„Mamy też pomysł, aby powiązać to też z medycyną pracy, żeby pewne badania były też w tym pakiecie wykonywane. Także przygotowujemy pewną zachętę w postaci loterii. Chcemy docierać do ludzi różnymi drogami, aby te badania wykonywali” – dodał.

Profilaktyka to oszczędności dla systemu

Zdaniem ministra badania profilaktycznie to „oszczędność dla systemu, bo jeżeli choroba zostanie w miarę wcześnie wykryta, to nakłady na jej leczenie są zdecydowanie mniejsze”.

„Osobiście, ponieważ jestem osobą powyżej 40. r.ż., także te badania wykonałem, więc myślę, że trzeba do nich zachęcać. Profilaktyka jest bardzo ważna, szczególnie teraz po covidzie, kiedy ten dług zdrowotny jest dość duży” – wyjaśnił Waldemar Kraska.

Podkreślił, że szczególnie onkologia i kardiologia są dziedzinami, w których jest najwięcej osób z dolegliwościami po covidzie.

„Szczególnie onkologia, gdzie czynnik czasowy jest bardzo ważny. Dlatego wdrożymy ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej. Chcemy, aby dostęp był jeszcze większy, a pacjent w tym systemie nie czuł się zagubiony” – stwierdził.

źródło: Rynekzdrowia.pl