Polpharma jedzie dla maluchów

 2 minuty

POLPHARMA_MALUCH_BANNER_1920x1080

Z wielką dumą ogłaszamy, że zostaliśmy Partnerem Wspierającym Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci 2024 – wspaniałej akcji charytatywnej, której celem jest wsparcie dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i zapobieganie kolejnym tragediom poprzez edukację najmłodszych.

Wielka Wyprawa Maluchów

W ubiegłym roku na polskich drogach doszło do 1778 wypadków drogowych z udziałem najmłodszych, w których wyniku zginęło aż 48 dzieci. I choć liczby te przerażają, 10 lat temu były niemal dwukrotnie wyższe! Wielka Wyprawa Maluchów od kilku lat dokłada cegiełkę do tego pozytywnego trendu.

Jak piszą organizatorzy akcji, „najbardziej bezbronną, a przez to najbardziej pokrzywdzoną fizycznie, jak i psychicznie grupą w wypadkach drogowych są dzieci. Dlatego razem postanowiliśmy im pomóc. W tym celu będziemy zbierać środki na „Zrzutka.pl”, licytować cenne przedmioty, a także zachęcać Was do mikrodotacji.”

Dlatego już 5 lipca spod Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wyruszy 80 popularnych maluchów, czyli Fiatów 126p, a za ich kierownicami i w fotelach pilotów zasiądą ikony polskiego motorsportu wielu pokoleń. Meta? Monte Cassino! Czyli 3200 km pięknej przygody w szczytnym celu.

W tę wspaniałą, ale i wymagającą podróż wyruszy też załoga Polpharmy i kliniki SenseMed Concept – bez klimatyzacji i wspomagania kierownicy, za to z silnikiem w bagażniku i wielkim uśmiechem na ustach. Na co dzień pracują w biurze, w gabinecie lekarskim lub jako przedstawiciele medyczni, ale na te kilka dni zamienią się w niestrudzonych podróżników w starym stylu.

Więcej informacji o Wyprawie na oficjalnej stronie www i na profilu FB:

https://wielkawyprawamaluchow.pl/

https://www.facebook.com/WielkaWyprawaMaluchow

Organizator Wyprawy stworzył też zrzutkę, przez którą każdy może wesprzeć dzieci poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych:

https://zrzutka.pl/wielkawyprawamaluchow/s/polpharmasense