Polpharma „Czempionem Narodowym 2022” i ponownym zwycięzcą w kategorii „Innowacyjność”

 2 minuty

polpharma-wyroznienie

W piątej edycji rankingu Polityki Insight „Czempioni Narodowi. Jak dbają o nasze bezpieczeństwo?” Polpharma drugi rok z rzędu utrzymała pozycję lidera w kategorii „Innowacyjność”. W ogólnej klasyfikacji zajęła 7. miejsce jako Czempion Narodowy budujący bezpieczeństwo lekowe Polski.

Czempioni Narodowi. Edycja 2022

Tematem wiodącym tegorocznej edycji raportu Polityki Insight „Czempioni Narodowi. Edycja 2022” w naturalny sposób stało się bezpieczeństwo jako strategiczny zasób Polski – bezpieczeństwo energetyczne, militarne, żywnościowe, lekowe czy cyberbezpieczeństwo.

Polpharma została doceniona w rankingu Czempionów Narodowych jako przedsiębiorstwo, które buduje bezpieczeństwo lekowe kraju i wzmacnia potencjał produkcyjny poprzez inwestycje w badania i rozwój oraz rozbudowę zakładów produkcyjnych.

To też zasługa skali produkcji oraz asortymentu leków, bowiem co ósme opakowanie leku sprzedawanego w polskich aptekach i co trzeci lek podawany w polskich szpitalach pochodzi z fabryk Polpharmy. Firma jest również jedynym producentem w Polsce wielu leków ratujących życie.

Polpharma w gronie przedsiębiorstw o największym znaczeniu dla polskiej gospodarki

„Wojna w Ukrainie, napięta sytuacja na linii USA-Chiny, dozbrajanie się świata i rosnąca nieufność krajów wobec siebie nawzajem pokazują nam coraz dobitniej, jak powinny zyskiwać na znaczeniu bezpieczeństwo i stabilność Polski. Nasz raport potwierdza, że bezpieczeństwo w kluczowych dla Polski obszarach opiera się na wiodących rodzimych spółkach” – powiedział Adam Czerniak, dyrektor ds. badań, główny ekonomista Polityki Insight, prezentując wyniki raportu.

W tegorocznym raporcie przebadanych zostało 126 polskich grup kapitałowych. Z tej grupy analitycy finalnie wybrali 42 przedsiębiorstwa o największym znaczeniu dla polskiej gospodarki. W raporcie wskazali również zwycięzców czterech kategorii na przestrzeni 5 ostatnich lat, gdzie poza Polpharmą jako liderem w Innowacyjności, docenieni zostali: Gospodarka – KGHM Polska Miedź, Branża – KGHM Polska Miedź, Zagranica – Asseco Poland.

źródło: Polpharma.pl