Opieka farmaceutyczna

08.03.2022

2 minuty

Wyszukiwarka placówek medycznych z ukraińskojęzycznym personelem

Skrót informacji

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej uruchomiło bezpłatną wyszukiwarkę podmiotów medycznych, w których można porozumieć się w języku ukraińskim, rosyjskim lub angielskim – informuje serwis Politykazdrowotna.com. Wyszukiwarka umożliwia automatyczną lokalizację na mapie i wskazuje najbliższe jednostki. Można także wpisać miasto lub adres.

Bezpłatna wyszukiwarka jednostek medycznych jest dostępna na stronie www.medicalhelp.pl. Umożliwia ona lokalizację jednostki, w której pracuje personel posługujący się językiem ukraińskim lub rosyjskim lub angielskim. Wyszukiwarka umożliwia automatyczną lokalizację na mapie i pokazuje najbliższe jednostki. Można także wpisać adres słownie.
Zgromadzono w niej jednostki o typie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, oddziały szpitalne i inne. Dodatkowo wyszukiwarka wyświetla, w jakim języku mówi personel, kto mówi w języku ukraińskim/rosyjskim oraz czy dostępny jest tłumacz.

W wyszukiwarce znajdziemy informacje o nazwie podmiotu, adresie, numerze telefonu, adresie e-mail do komunikacji, w jakiej formule (bezpłatnie czy odpłatnie) oraz w jakim trybie (na miejscu czy online) realizowane są usługi medyczne. Projekt realizowany jest przez wolontariuszy, w tym programistów skupionych wokół Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Wyszukiwarka nie jest pierwszym ułatwieniem dla uchodźców z Ukrainy w szukaniu pomocy medycznej w Polsce. W ubiegłym tygodniu NFZ uruchomił bezpłatną infolinię w języku ukraińskim. Na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu zapewniona jest stała obsługa lekarska w języku ukraińskim. Ponadto Ministerstwo Zdrowia informuje w języku ukraińskim o tym, jak korzystać z opieki zdrowotnej w Polsce.


Autor: „Farmacja Praktyczna”

Nowoczesne medium branży farmaceutycznej. 78% farmaceutów wskazuje na „Farmację Praktyczną” jako najbardziej rozpoznawany magazyn w segmencie magazynów branżowych adresowanych do pracowników aptek.

Inne artykuły tego autora

źródło: Politykazdrowotna.com


Poprzedni artykuł

Lista z nazwami substancji czynnych

Następny artykuł

Suche i podrażnione oczy – studium przypadku

Polecane dla Ciebie

Szkolenia