NIA publikuje zalecenia dla farmaceutów dotyczące konsultacji pacjentów w przypadku drobnej dolegliwości

 2 minuty

leki-75-plus

Samorząd Aptekarski udostępnił „Zalecenia dotyczące postępowania u chorych objętych świadczeniem w ramach usługi Konsultacja w przypadku drobnej dolegliwości”. Dokument stanowi efekt prac multidyscyplinarnego zespołu ekspertów złożonego z naukowców, wykładowców akademickich i praktyków opieki farmaceutycznej w Polsce.

Przewodnik postępowania dla farmaceutów

Dokument udostępniony na stronie Opiekafarmaceutyczna.nia.org.pl został opracowany przez Zespół ds. Standaryzacji Opieki Farmaceutycznej Naczelnej Izby Aptekarskiej we współpracy z Ogólnopolską Sekcją Opieki Farmaceutycznej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Jest praktycznym przewodnikiem postępowania dla farmaceutów, którzy w najbliższej przyszłości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskiego społeczeństwa i podążając śladem europejskich wzorców, podejmą się realizacji usługi farmaceutycznej w ramach nowych kompetencji zawodowych.

Szczegółowe zasady przeprowadzenia konsultacji farmaceutycznej omówione w stanowisku wraz z kompletem integralnych dokumentów, są istotnym wsparciem merytorycznym dla każdego farmaceuty, który po odpowiednim przeszkoleniu podejmie się realizacji tego świadczenia zdrowotnego – czytamy na stronie NIA.

Zalecenia dotyczące postępowania u chorych objętych świadczeniem w ramach usługi Konsultacja w przypadku drobnej dolegliwości znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Nia.org.pl