MZ: wdrażanie e-rejestracji będzie stopniowe – pierwsze elementy od 1 czerwca br.

 2 minuty

konferencja-farmaceutyczna-nowy-lek

Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna powiedziała, że wdrażanie e-rejestracji będzie stopniowe. Dodała, że pierwsze elementy e-rejestracji zamierza wprowadzić od 1 czerwca br.

E-rejestracja będzie wdrażana stopniowo

Szefowa resortu zdrowia powiedziała w radiowej Trójce, że wdrażanie e-rejestracji będzie stopniowe, a od czerwca obejmie określone specjalizacje. E-rejestracja służyć będzie pacjentom do zapisywania się, odwoływania wizyt, a koordynatorzy będą pilnować, by w systemie nie było niewykorzystanych „okienek”. Jak zaznaczyła Leszczyna, w tym celu działać będzie również infolinia – chodzi o pacjentów, którzy nie korzystają z cyfrowych technologii.

Odwrócona piramida świadczeń

Resort zdrowia pracuje również nad projektem tzw. odwróconej piramidy świadczeń. Szefowa MZ wyjaśniła, że celem reformy będzie przesunięcie części pacjentów z opieki szpitalnej do ambulatoryjnej opieki zdrowotnej. Jak mówiła, szpitale miałyby się zajmować trudniejszymi przypadkami i częściowo zostać przemodelowane do świadczenia opieki długoterminowej – ze względu na starzenie się społeczeństwa.

„Na pewno w tej kadencji dostępność do lekarzy będzie większa, a kolejki do lekarzy krótsze” – zadeklarowała Leszczyna. Powiedziała, że pracuje nad tym w resorcie z ekspertami i osobami z zewnątrz, które „nie są skażone systemem”, mają więc świeże spojrzenie. (PAP)

źródło: PAP