MZ: w Polsce działa 17 szpitali tymczasowych – w gotowości 6 następnych

 2 minuty

W gotowości jest aż sześć szpitali tymczasowych. Aktualna baza może być sukcesywnie zwiększana do ok. 20 tys. łóżek – zapowiada resort zdrowia, o czym donosi Rynekzdrowia.pl.

Aktualna baza łóżek covidowych może być sukcesywnie zwiększana do ok. 20 tys. łóżek – mamy na to przygotowanych ok. 10 tys. łóżek – przekazali na czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia. W kraju jest teraz 17 szpitali tymczasowych, w gotowości jest 6 szpitali – poinformowała Agnieszka Tuderek-Kuleta z MZ

Dziennie około 60 tys. testów na koronawirusa

Z danych MZ przedstawionych na czwartkowej komisji wynika też, że dziennie wykonywanych jest ok. 60 tys. testów, z czego ok. 30 tys. testów to PCR, a 28 tys. to testy antygenowe.

„Istotną kwestią, o której warto powiedzieć, jest baza łóżkowa. Według stanu na 26 października dla pacjentów mieliśmy dostępnych 10 tys. 339 łóżek. Ta baza jest z dnia na dzień zwiększana, sukcesywnie rośnie. Ponad 1000 miejsc to miejsca respiratorowe (…) Jeżeli chodzi o uruchamianie bazy łóżkowej, na chwilę obecną mamy przygotowanych ok. 10 tys. łóżek, a więc aktualna baza łóżkowa sukcesywnie może być zwiększana do ok. 20 tys. łóżek. Od 31 sierpnia baza już zwiększyła się do dziś o ok. 5 tysięcy – poinformowała Tuderek-Kuleta.

Szpitali tymczasowych jest. 17, w gotowości jest 6

Dodała, że w Polsce jest teraz 17 szpitali tymczasowych, które dysponują 1576 łóżkami (243 to łóżka respiratorowe).

„W gotowości mamy jeszcze do dyspozycji 6 szpitali pasywnych, które są przygotowane (…) i jeśli będzie potrzeba, będą sukcesywnie uruchamiane” – zapewniła Agnieszka Tuderek-Kuleta.

źródło: Rynekzdrowia.pl