MZ: są nowe dostawy szczepionek przeciw COVID-19

 1 minuta

covid-nowa-szczepionka

„Mamy dodatkowych 200 tysięcy szczepionek” – powiedział podczas czwartkowej (4.01) konferencji prasowej Damian Kuraś, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Prawie 220 tys. dawek jest już w punktach szczepień – donosi serwis Medexpress.pl.

Wolne terminy na szczepienie

Jak poinformował rzecznik, dostępnych jest ponad 80 tys. wolnych terminów na szczepienie. 20 tys. osób skorzystało już z rezerwacji.

„To nie wszystko, bo ponad 200 tys. szczepionek Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych właśnie dostarcza do placówek opieki zdrowotnej, aptek, szpitali domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo leczniczych. Każdy, kto chce lub powinien być zaszczepiony może i powinien to zrobić – przekonywał Damian Kuraś.

Łącznie do tej pory do Polski dostarczono 800 tys. szczepionek. Iniekcję przyjęło ponad 360 tys. osób. Z ochrony przed COVID-19 najchętniej i najliczniej korzystają osoby w wieku 60-65 lat. W tej grupie szczepienie otrzymało 216 tys. osób. W całym kraju działa obecnie prawie 2,5 tys. punktów szczepień, z czego około 400 mieści się w aptekach.

źródło: Medexpress.pl