MZ rusza z kampanią „Onkologia – włącz medyczną pasję!”

 2 minuty

onkologia

Resort zdrowia rusza z kampanią „Onkologia – włącz medyczną pasję!”. Ma ona zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru tej prestiżowej, ambitnej i niezwykle ważnej społecznie specjalizacji. „Nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest, by onkologię wybierało jak najwięcej osób” – przyznał Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, podczas konferencji inaugurującej kampanię.

Onkologia – innowacyjność i nowe technologie

Onkologia to dziedzina medycyny, która daje ogromne możliwości – nie tylko leczenia pacjentów, ale także prowadzenia działalności naukowej, badań klinicznych, współpracy międzynarodowej. Argumentem przemawiającym za wyborem przez lekarzy tej specjalizacji może być również korzystanie z innowacyjnych rozwiązań i zdobyczy nowych technologii.

W kraju brakuje onkologów

Mimo wymienionych tylko przykładowo niekwestionowanych atutów tej ważnej społecznie dziedziny, w kraju brakuje onkologów. Obecnie zajętych jest zaledwie 60 proc. miejsc na tej specjalizacji. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!” realizowaną w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Elementami kampanii są m.in. materiały filmowe, w których głos zabierają specjaliści z dziedzin onkologicznych, studenci i pacjenci, a także artykuły – wywiady z ekspertami w dziedzinie onkologii. Materiały te są na stronie: https://bit.ly/ONkologia.

źródło: Gov.pl