Aktualności
MZ czeka na decyzję Europy w sprawie czwartej dawki szczepionki na COVID-19
2 minuty

„Czekamy na decyzję Europejskiej Agencji Leków (EMA)” – powiedział szef resortu zdrowia pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, o czym donosi Rynekzdrowia.pl.
Na razie 4. dawka szczepionki powyżej 80. r.ż.
„Daliśmy zielone światło do szczepień 4. dawką dla grup największego ryzyka, czyli osób powyżej 80. r.ż. i z upośledzoną odpornością – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.
Pytany o dług zdrowotny Polaków, który powstał w wyniku pandemii, nakreślił strategię rządu.
„Ta strategia zakłada kilka kluczowych elementów. Pierwszy z nich, który w zasadzie już zastosowaliśmy, to zlikwidowanie limitów przyjęć do specjalistów, co oznacza nie tylko kwestię konsultacji medycznych, lecz także uwolnienie bardziej zaawansowanej diagnostyki – bo płacimy za każde nadwykonanie. Kolejny element to inwestycje w profilaktykę” – podkreślił.
Co to oznacza? Między innymi redefinicję programu „Profilaktyka 40+”. „Chcemy też wprowadzić kolejny program profilaktyczny o roboczej nazwie >>Ruch na receptę+<<, którego założenia przygotowujemy wspólnie z Krajową Izbą Fizjoterapeutów” – dodał Minister Zdrowia.
źródło: Rynekzdrowia.pl