Liczba e-skierowań wzrosła o jedną trzecią

 2 minuty

e-skierowania

„Polska jest jednym z liderów we wprowadzaniu systemu e-zdrowia w Europie” – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia, o czym donosi Medexpress.pl. Z danych resortu wynika, że liczba wystawianych w Polsce e-skierowań wzrosła w ciągu roku o jedną trzecią.

Coraz więcej e-skierowań

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od 1 stycznia do 30 września tego roku wystawiono w Polsce 43,2 mln e-skierowań. W analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 32,3 mln, rok wcześniej 5 mln, a w 2019 roku 18 tys. W analizie nie były brane pod uwagę e-skierowania na szczepienie przeciw Covid-19.

Statystyki

Warto przypomnieć, że od 8 stycznia 2021 r. wszystkie skierowania są wystawiane w formie elektronicznej. Rośnie też liczba recept wystawianych w formie elektronicznej. 97 proc. ordynacji leków jest już przez lekarzy wypisywanych właśnie na e-receptach.

Od 1 stycznia do 17 października tego roku wystawionych zostało 378 mln takich recept. Rok wcześniej w tym samym okresie było ich 350 mln. Dla porównania, w 2019 r., kiedy wprowadzone zostały e-recepty, wystawiono ich w tym okresie 60 mln.

Od 8 stycznia 2020 r. wystawianie recept w formie elektronicznej jest obowiązkowe.

źródło: Medexpress.pl