KOWAL: spadek liczby alertów

 2 minuty

konferencja-farmaceutyczna-nowy-lek

Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (KOWAL) donosi o rekordowym spadku liczby alertów po wprowadzeniu innowacyjnej wersji systemu PLMVS.

Tak niewielu alertów jeszcze nie było

„Najnowsze dane potwierdzają ogromny sukces naszego systemu PLMVS. Stosunek alertów do całkowitej liczby transakcji utrzymuje się na niespotykanie niskim poziomie wynoszącym jedynie 0,015%. To najlepszy wynik od momentu uruchomienia systemu. Tylko w ciągu jednego tygodnia przeprowadzamy blisko 45 mln transakcji, a około 16 mln zweryfikowanych opakowań trafia do pacjentów na terenie całej Polski. Porównując wynik do skali, to osiągnięcie ma ogromne znaczenie, nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, ale także daje świadectwo naszego wspólnego sukcesu w zwalczaniu fałszywych leków” – mówi Iwona McManus, Prezes Fundacji KOWAL.

Spadek liczby alertów przypadł na okres po wprowadzeniu narzędzia webowego NAMS. To system, który integruje, usprawnia i ułatwia procesy związane z zarządzaniem alertami, co może prowadzić do spadku liczby technicznych alarmów i bardziej skutecznej walki z podrobionymi lekami. Jak przyznaje KOWAL, to kolejny krok w kierunku podniesienia bezpieczeństwa pacjentów i skuteczniejszej ochrony zdrowia publicznego.

Nowe funkcjonalności systemu

17 października br. została przeprowadzona aktualizacja systemu PLMVS do najnowszej wersji 3.00. Ta zmiana przyniosła stabilność i optymalizację systemu, co znacznie podnosi jego wydajność.

„Wprowadziliśmy także istotną nową funkcjonalność, tzw. scanner check, która ma na celu uniewrażliwienie systemu na skanowanie małych liter. Dzięki tej innowacji liczba alertów związanych z problemami technicznymi zostanie znacząco zredukowana” – tłumaczy Prezes Fundacji. Jak dodaje, to ogromny krok w kierunku jeszcze skuteczniejszego zwalczania fałszywych leków i podniesienia poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

źródło: KOWAL