Komunikat Prezydium NRA w sprawie aplikacji wspierającej świadczenia zdrowotne w aptekach

 2 minuty

receptomat-apteki

Odpowiadając na apele farmaceutów zatrudnionych w aptekach prowadzących apteczne punkty szczepień o wsparcie przez Samorząd Aptekarski w rozwiązaniu problemów związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w aptekach, w szczególności w zakresie raportowania do płatnika publicznego wykonania szczepień ochronnych, Prezydium NRA podjęło decyzję o nabyciu licencji na aplikację wspierającą sprawozdawanie tych świadczeń.

Aplikacja wspierająca pracę farmaceutów

Jak czytamy na stronie Samorządu Aptekarskiego, aplikacja ta w niedalekiej przyszłości wspierać będzie farmaceutów również w realizacji innych świadczeń i usług, w tym dyżurów w dni wolne od pracy i w porze nocnej oraz zaopatrzenia w wyroby medyczne.

„Mając na uwadze powyższe w ciągu kilku dni aplikacja ta zostanie udostępniona nieodpłatnie do wykorzystania każdemu farmaceucie należącemu do samorządu zawodu farmaceuty” – czytamy na stronie NIA.

„Pragniemy nadmienić, że zgodnie z informacją przekazaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia świadczenia zdrowotne w postaci szczepień ochronnych wykonane przez farmaceutów w listopadzie i grudniu 2023 r. muszą być ostatecznie sprawozdane do 9 lutego 2024 r.” – informuje Samorząd Aptekarski.

źródło: Nia.org.pl