Dwie kobiety, czyli istota więzi

 2 minuty

Célimène ma trzydzieści pięć lat. Jest pisarką, której zabrakło inspiracji do pisania. Jest ekscentryczna, a jedynym powodem, żeby stąpać twardo po ziemi, jest jej siedmioletni syn Adam. Anaïs ma z kolei siedemnaście lat. Jest młoda, nowoczesna i ma w sobie arogancję typową dla młodego pokolenia. Prześladuje Célimène, przegląda jej pocztę, wszędzie jej wypatruje. Anaïs chce przekonać Célimène do opisania jej historii, proponuje więc siebie jako temat. Nic obu kobiet nie łączy, ani ich nie dzieli, upór jednej ściera się z wewnętrznym zamknięciem się drugiej.
– To zderzenie dwóch osobowości – opowiada reżyserka filmu, Sophie Fillieres. – Chciałam pokazać historię zaangażowanych w związek osób, dla których nie jest to ani miłość, ani przyjaźń. Pragnęłam wydobyć przede wszystkim to coś „ludzkiego”, co może je łączyć. To historia wzajemnej relacji dwóch istot ludzkich, z których każda jest „przy okazji” także kobietą. Potrzebowałam odejść tu od klasycznych modeli związków i ukazać nieco inny charakter więzi. To, co interesuje mnie najbardziej, to związek tych kobiet i to, w jaki sposób odnoszą się do siebie.

„Kot jaki jest, każdy widzi” – reż. Sophie Fillieres. Występują: Chiara Mastroianni, Agathe Bonitzer , Malik Zidi, Mateo Julio Cedron, Dominique Valadie. Dystr. Vivarto. Premiera: 3.12.2010.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej