IKP – już niemal połowa Polaków korzysta z aplikacji

 2 minuty

ikp

Już 18 mln użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta – donosi serwis Politykazdrowotna.com, powołując się na szacunki Centrum E-Zdrowia. Dane te potwierdzają, że wygodne, łatwe w obsłudze i intuicyjne narzędzia e-zdrowia sprawiają, że pacjenci są bardziej zaangażowani w zarządzanie swoim zdrowiem.

Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Internetowe Konto Pacjenta (IKP), czyli bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia, uruchomiona została w maju 2018 r.

Jak informuje Centrum E-Zdrowia: „na IKP w bezpieczny i wygodny sposób można otrzymać e-receptę lub e-skierowanie, sprawdzić historię leczenia, umówić się na szczepienie np. przeciw COVID-19, wybierać lekarza czy złożyć wniosek o EKUZ. Dzięki IKP użytkownicy mogą również zarządzać sprawami zdrowia swoich dzieci lub osób bliskich. Kompleksowość IKP przekłada się na wzrost jego popularności – już ponad 18 mln użytkowników aktywowało Internetowe Konto Pacjenta, a ponad 81% z nich ocenia to narzędzie dobrze i bardzo dobrze.”

Szybki dostęp do najważniejszych funkcji IKP

Z kolei w maju 2021 r. powstała aplikacja mobilna mojeIKP, która pozwala na  szybki dostęp do najważniejszych funkcji IKP. Centrum E-Zdrowia informuje, że „aplikacja ma już ponad 5,7mln instalacji. W ciągu każdych 30 minut korzysta z niej średnio 5,5 tys. osób. Z czego najchętniej? Na pierwszym miejscu e-recepty – mają już ponad 26 mln wyświetleń. Drugą najpopularniejszą funkcją jest dostęp do profilaktyki – ponad 14 mln wyświetleń. Kolejno na podium znajdują się e-skierowania – 9 mln wyświetleń oraz zdarzenia medyczne – 7 mln wyświetleń. Aplikacja mojeIKP ma ocenę na poziomie 4,7 gwiazdek zarówno w App Store jak i Google Play.”

źródło: Politykazdrowotna.com