Grypa – zmiany w dokumentowaniu szczepienia

 2 minuty

unijny-certyfikat-covid-mobywatel

Ministerstwo Zdrowia opublikowało informację w sprawie wpisu o szczepieniu przeciw grypie w e-Karcie Szczepień – donosi Medexpress.pl.

Jak informuje MZ, od 1 września 2021 r. w aplikacji Gabinet.gov.pl została udostępniona nowa funkcjonalność e-Karty Szczepień umożliwiająca potwierdzenie w elektronicznej dokumentacji medycznej pacjenta wykonanie szczepienia przeciw grypie.

Dotąd e-Karta Szczepień umożliwiała odnotowanie jedynie szczepienia przeciw COVID19. Na podstawie wpisu do e-Karty Szczepień zostanie wystawione elektroniczne zaświadczenie o wykonaniu szczepienia przeciw grypie, widoczne w Internetowym Koncie Pacjenta osoby poddanej szczepieniu lub w IKP opiekuna ustawowego.

Co wnosi zmiana?

  • Nie trzeba posiadać e-skierowania, aby dokonać wpisu do e-Karty Szczepień.
  • E-Karta Szczepień może zostać założona przy realizacji szczepienia przeciw grypie.
  • Rejestracji w e-Karcie Szczepień podlega zarówno szczepienie sfinansowane ze środków z NFZ, jak prywatnych.
  • Rejestracja szczepienia w e-Karcie Szczepień jest możliwa bez względu na rodzaj finansowania świadczenia i jego źródło.
  • Wpis do e-Karty Szczepień zapewnia bezpieczny dostęp do bieżącej informacji o wykonanych szczepieniach przeciw COVID-19 i grypie dla osoby szczepionej, jak i osób uprawnionych z personelu medycznego.
  • Wpis do e-Karty Szczepień będzie stanowił podstawę dla świadczeniodawcy do rozliczenia udzielonych świadczeń, w przypadku szczepień wykonywanych w ramach metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

źródło: Medexpress.pl