Farmaceuci za wprowadzeniem recepty półrocznej i refundacją opieki farmaceutycznej

 2 minuty

farmaceuci-postuluja

Farmaceuci domagają się zmiany w projekcie ustawy refundacyjnej, wprowadzenia refundowanych usług opieki farmaceutycznej oraz kontynuacji prac nad receptą kontynuowaną – donosi „Puls Farmacji”. Trwa zbieranie podpisów pod petycję do Naczelnej Izby Aptekarskiej i Ministerstwa Zdrowia z apelem o interwencję w tej sprawie. Zbiórka podpisów trwa do końca sierpnia br.

Refundacja usług opieki farmaceutycznej

„Ustawa o zawodzie farmaceuty nadaje farmaceutom prawa do prowadzenia Usług Opieki Farmaceutycznej. Jesteśmy już po zakończeniu pilotażu przeglądu lekowego, jednak do tej pory nie zostały podjęte kroki mające uprawomocnić ww. usługi. Patrząc na inne kraje UE, gdzie takie usługi są prowadzone oraz refundowane, widać poprawę farmakoterapii pacjentów oraz odciążenie służby zdrowia. Wnioskujemy o kontynuację prac” – czytamy w petycji.

Refundowana recepta kontynuowana

Ostatni z postulatów, jaki został poruszony w petycji, to wprowadzenie refundowanej recepty kontynuowanej. „Proces legislacyjny całkowicie zamarł, a recepty takie mogą być bardzo dużą pomocą w odciążeniu służby zdrowia” – twierdzą twórcy petycji.

Petycję można podpisać TUTAJ.

źródło: Puls Farmacji