E-recepta z Polski już honorowana we wszystkich aptekach w Estonii

 2 minuty

e-recepta

Estońskie Centrum Systemów Informacji o Zdrowiu i Opiece Społecznej (TEHIK) poinformowało o honorowaniu polskich e-recept w aptekach na terenie całej Estonii – informuje serwis Rynekzdrowia.pl.

Polskie e-recepty honorowane w Estonii

„Wydane w Polsce e-recepty będą od poniedziałku (13.03 br. – przyp. red.) honorowane w aptekach na obszarze całej Estonii. Polska dołączyła tym samym do Finlandii, Portugalii i Chorwacji; w tych czterech państwach możliwe będzie również wykorzystanie e-recepty wydanej w Estonii” – poinformowało estońskie Centrum Systemów Informacji o Zdrowiu i Opiece Społecznej (TEHIK).

„W świecie częstych podróży i pracy za granicą ludzie oczekują możliwości zakupienia leków przy pomocy recepty wydanej przez lekarzy z ich kraju rodzimego” – wskazała Katre Pruul z TEHIK. W 2023 r. z możliwości tej korzystano w Estonii średnio 31 razy dziennie. Najwięcej realizacji e-recept w drugim kraju odnotowano pomiędzy Estonią i Finlandią, pierwszymi w UE państwami, które wprowadziły tę możliwość.

„Z państw geograficznie bliższych Estonii do programu nie dołączyły jeszcze Łotwa, Litwa i Szwecja, które intensywnie nad tym pracują i – mam nadzieję – dołączą wkrótce” – zaznaczyła Pruul.

źródło: Rynekzdrowia.pl