DLA CZYTELNIKÓW!

 4 minuty

Farmacja Praktyczna

Miłość i taniec

Kolejna powieść autorki „W ogrodzie Mirandy”. Młoda tancerka baletowa przygotowuje się do pierwszej wielkiej roli. Forsowne treningi do granic wytrzymałości i wyrzeczenia, jakie wiążą się z karierą baleriny, doprowadzają bohaterkę powieści do wielu kłopotów i problemów osobistych. Powieść autorstwa Katarzyny Krenz to ujmująca od pierwszych stron historia o marzeniach, młodości i miłości, bez której wszystko traci swą wartość.

„Lekcja Tańca”, Katarzyna Krenz, Wydawnictwo Literackie 2009.

Jak żyć szczęśliwiej?

Książka wyjaśnia, jak w prosty i skuteczny sposób pozbyć się pesymizmu i zmienić negatywne nastawienie do życia. Przystępnym językiem podpowie również, jak osiągnąć sukces zawodowy, który często zależy od właściwego poziomu optymizmu. Publikacja stanowi świetny podręcznik, dzięki któremu rodzice mogą pomóc swoim dzieciom opanować wzory pozytywnego myślenia, które w przyszłości mogą uchronić je przed depresją.

„Optymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życie”, Martin Seligman E.P., Media Rodzina, Poznań.

Hołd dla femme fatale

Najsłynniejsza francuska wokalistka powraca z kolejną płytą. Tym razem artystka zabiera słuchaczy w klimatyczną podróż do lat 30. ubiegłego wieku. Płyta Kabaret to zachwyt nad kobietami tamtej dekady – Marlene Dietrich, Gretą Garbo, Coco Chanel. Na krążku obok znanych już kompozycji znalazły się zupełnie nowe utwory, które artystka śpiewa po angielsku i francusku. Ciekawostką jest fakt, że singiel promujący płytę „Et s’il fallait le faire” Kaas wykona podczas konkursu Eurowizji w Moskwie.

„Kabaret”, Patricia Kaas, Sony Music Polska 2009.

Mika solo

Closer to solowy, długo oczekiwany krążek Miki Urbaniak, córki słynnej pary muzyków Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Głos artystki znany był dotychczas z płyt Andrzeja Smolika, wspólnych nagrań z Andrzejem Markowskim czy Mieczem Szcześniakiem. Za względu na zmiany współpracowników, studiów nagraniowych i wizji artystycznych krążek powstawał długo. Rezultat? Płyta dojrzała i przemyślana, wymykająca się jednoznacznej klasyfikacji.

„Closer”, Mika Urbaniak, Sony Music Polska 2009.

Bajki które leczą

Książka „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać” może być doskonałą inspiracją dla rodziców, kiedy będą musieli wesprzeć swoje pociechy w trudnych momentach ich życia. Rodzice bombardowani przez dzieci pytaniami często zbywają swoje pociechy zdawkowymi odpowiedziami. Nie podejrzewają nawet, że te pytania to często próba stawiania czoła problemom najmłodszych. A takie reakcje tylko blokują emocje dzieci. Wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiło wesprzeć rodziców w trudnych momentach, oddając w ich ręce książkę, która pomoże skutecznie wspierać dzieci w trudnych chwilach. Bajki najlepiej mówią o emocjach, przekonują, że wstyd, smutek i obawa to coś naturalnego, co dotyczy każdego z nas. Bawiąc udowadniają, że zawsze znajdzie się wyjście z każdej sytuacji. Najmłodsi czytelnicy mogą utożsamiać się z bohaterami wspólnie przeżywając ich przygody. Bajki są skonstruowane w taki sposób, by oprócz ciekawych historii, maluchy odnajdywały w nich cząstkę siebie, a także odpowiedź na konkretne problemy i sposób na radzenie sobie z emocjami. Opowieści pisane są przez zawodowych autorów. W przedsięwzięcie zaangażowały się osoby znane z telewizji i dużego ekranu, m.in.: Artur Barciś, Grażyna Wolszczak, Katarzyna Dowbor, Paulina Holtz czy Krzysztof Ibisz. Dodatkowo historie wzbogacone są o wskazówki i komentarze propagatorek bajkoterapii Katarzyny Klimowicz oraz Dagny Ślepowrońskiej, które na pewno będą inspiracją do rozmów, zabawy i poradzenia sobie z problemami najmłodszych.

„Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2009.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej