DLA CZYTELNIKÓW!

 3 minuty

Farmacja Praktyczna

Dziecko prawdę ci powie

„Moje rozmowy z dziećmi” to zbiór wzruszających i zaskakujących felietonów pisanych przez Krystynę Jandę do „Dziecka” i „Poradnika domowego”. Aktorka spisała dyskusje z synami Jędrkiem i Adamem oraz wnuczką Leną. Rozmowy dotyczą rodziny, ojczyzny, miłości, odwagi czy przemijania. „Gdyby nie te felietony, nie miałabym szansy być tak aktywną matką czy babcią i nigdy nie poznałabym stanowiska dzieci, wobec tak fundamentalnych problemów” – przyznaje aktorka. Książkę można nabyć wyłącznie w Teatrze Polonia lub zamówić na stronie internetowej teatru. „Moje rozmowy z dziećmi”, Krystyna Janda, Warszawa 2008.

„Moje rozmowy z dziećmi”, Krystyna Janda, Warszawa 2008.

Sztuka pozytywnej komunikacji

Komplement bywa często kojarzony z pochlebstwem i budzi podejrzenie, że osoba, która go wygłasza, ma nieszczere intencje. Mira Montana Czarnawska proponuje w swojej książce powrót do zapomnianej sztuki prawienia komplementów, które są elementem pozytywnej komunikacji. Opisuje historie ze swojego życia i cytuje fragmenty powieści, pokazujące, od czego należy zacząć, by nauczyć się zapomnianej sztuki komplementowania.

„Jak mówić komplementy? Psychologia pozytywnej komunikacji”, Mira Montana Czarnawska, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2008.

W rytmie disco

Grająca muzykę disco grupa Boney M powstała w Niemczech w 1975 r. Ogromny sukces odniosła w latach 70. ubiegłego wieku, głównie za sprawą takich singli, jak „Daddy Cool”, „Sunny”, „Ma Baker”, „Rasputin” czy „Rivers of Babylon”. Na płycie „Ultimate Boney M. – Long Versions & Rarities Vol. 2” znaleźć można największe hity, ale również mniej znane utwory z najlepszego okresu zespołu, który przypadł na lata 1980-83.

„Ultimate Boney M. – Long Versions & Rarities Vol. 2”, Boney M., Sony BMG 2009.

Miss Cover

Cassandra Wilson, mistrzyni interpretacji jazzowych, na początku lutego została nagrodzona Grammy Awards 2009, w kategorii Best Jazz Vocal Album, za wydaną w ubiegłym roku płytę „Loverly”. To już druga statuetka Grammy w dorobku gwiazdy legendarnej wytwórni Blue Note. Artystka uwielbia eksperymentować z jazzem, bluesem, R&B, country i muzyką pop. Najnowszy krążek to kolekcja coverów artystów takich jak: U2, Bob Dylan, Sting, Van Morrison czy Neil Young.

„Closer To You: The Pop Side”, Cassandra Wilson, Pomaton EMI 2009.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej