„Cicha godzina” w oddziałach wojewódzkich NFZ

 2 minuty

Interesantom, którzy potrzebują spokoju i wyciszenia w czasie załatwiania spraw w salach obsługi klientów NFZ, Fundusz proponuje rezerwację odwiedzin oddziałów w czasie tzw. „cichej godziny”. To czas ograniczenia bodźców wzrokowych i słuchowych, których nadmierne natężenie jest szczególnie uciążliwe dla osób w spektrum autyzmu.

„Cicha godzina” w NFZ

Jak informuje Narodowy Fundusz Zdrowia, w każdy wtorek od 14.00 do 15.00 w salach obsługi klientów w oddziałach wojewódzkich panują specjalne warunki. Światła są wygaszone lub przyciemnione, a telefony i komunikaty głosowe wyciszone. Rozmowy są prowadzone – zarówno przez pracowników, jak i klientów – w sposób cichy i niezakłócający spokoju.

Zarezerwuj dłuższą „cichą” wizytę

Osoby ze szczególnymi potrzebami oraz ich opiekunowie mogą także skorzystać z wydłużonego, 30-minutowego czasu obsługi w odizolowanym, wyciszonym pomieszczeniu. Zarezerwować taką wizytę w oddziale wojewódzkim NFZ właściwym ze względu na miejsce zamieszkania można poprzez stronę internetową bądź telefonicznie pod numerem 800-190-590 (Telefoniczna Informacja Pacjenta).

Wykaz stron internetowych poszczególnych oddziałów terenowych NFZ, za pośrednictwem których można zarezerwować wizytę w „cichej godzinie”, znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Nfz.gov.pl