Bydgoszcz – nowe pracownie lekowe w szpitalu wojskowym

 2 minuty

źródło: 10WSK

Zostały kupione również komory laminarne do przygotowywania leku cytotoksycznego i leku żywieniowego oraz jałowego leku recepturowego. Zmodernizowana została także pracownia leku recepturowego poprzez wydzielenie ekspedycji leku recepturowego. Z pomieszczeń zmywalni brudnej i czystej wydzielono miejsce na destylatornię, ze stacją uzdatniania wody.

Pozostałe pomieszczenia apteki: hol, gabinet kierownika, pomieszczenie asystentów, pomieszczenie administracyjne i pokój socjalny zmieniły całkowicie swój wygląd. Dofinansowanie z MON za pośrednictwem Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia umożliwiło wykonanie wszystkich prac remontowo-budowlanych łącznie z wyposażeniem w odpowiedni sprzęt medyczny.

Historia Apteki Zakładowej sięga początków szpitala, wówczas miała w swoich strukturach pracownie sporządzania płynów infuzyjnych, która na ówczesne czasy była jedną z najnowocześniejszych w kraju. Produkowane były w niej płyny infuzyjne do użytku wewnętrznego i zewnętrznego zabezpieczające potrzeby szpitala. Była wzorcową pracownią na tamte lata. Wytwórnia płynów infuzyjnych działała z przerwami do 2012-2013, ograniczając zdecydowanie swoją produkcję – sporządzała tylko niewielkie ilości płynów do użytku zewnętrznego.