Apel samorządu aptekarzy w Warszawie w sprawie napadów rabunkowych na apteki

 2 minuty

ustawa-refundacyjna

W warszawskich aptekach odnotowywane są powtarzające się incydenty napadów rabunkowych. Prezes samorządu aptekarzy w Warszawie apeluje o nieprzechowywanie w aptekach gotówki, szczególnie w porze nocnej, oraz o zweryfikowanie zabezpieczeń antynapadowych i antywłamaniowych – informuje serwis Rynekzdrowia.pl.

Prezes OIA apeluje do aptek w sprawie zabezpieczeń

Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, mgr farm. Marian Witkowski wystosował apel do właścicieli i kierowników aptek ogólnodostępnych, w którym prosi o zachowanie czujności z uwagi na kradzieże w aptekach.

„W związku z napływającymi do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie informacjami o powtarzających się incydentach napadów rabunkowych na apteki z terenu Warszawy, apeluję o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności” – pisze Prezes.

„Z uwagi na fakt, iż przedmiotem zainteresowania złodziei są głownie pieniądze, stąd też proszę o nieprzechowywanie w aptekach gotówki, szczególnie w porze nocnej, oraz zweryfikowanie zabezpieczeń antynapadowych i antywłamaniowych Państwa aptek” – podkreśla mgr Witkowski.

źródło: Rynekzdrowia.pl