źródło: Naukawpolsce.pap.pl
Prof. Witold Szyfter z Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przyznaje, że poznański ośrodek ma, wraz z PCSS, bogate doświadczenia w przekazach i rejestracji operacji laryngologicznych. W przyszłym tygodniu będzie współgospodarzem piątej edycji transmisji chirurgii laryngologicznej w Intrenecie z udziałem 12 europejskich klinik.
„Uruchomienie platformy cyfrowej to projekt naukowy, europejski grant, do którego aplikowaliśmy z wykorzystaniem doświadczeń z chirurgii live. W grancie uczestniczą trzy uniwersytety: Poznań, Barcelona i Essen oraz PCSS” – tłumaczy prof. Szyfter, dodając, że w przygotowywanym serwisie zainteresowani znajdą opracowane operacje laryngologiczne.
„To będzie ok. 100 operacji. Filmy będą zaopatrzone w pełny komentarz w języku angielskim z wytłumaczeniem ciekawych etapów tej operacji. Będzie to oczywiście posegregowane – kto się interesuje nowotworami krtani, zaburzeniami głosu, porażeniami fałdów głosowych będzie miał mógł otworzyć odpowiedni rozdział z nagraniami” – wyjaśnia prof. Szyfter.
Dostęp do treści zawartych w serwisie będzie nieodpłatny. Prof. Szyfter podkreślił, że może to być nieoceniona pomoc dla studentów medycyny, rezydentów w zakresie otolaryngologii i dla laryngologów.
Coraz młodsze osoby chorują na raka jelita grubego
Palenie to nie tylko rak płuca