źródło: Farmacja.pl / Uw.edu.pl / Muzeumfarmacji.muzeumwarszawy.pl
Jak donosi serwis Farmacja.pl, zwiedzający będą mogli zobaczyć zrekonstruowane wnętrze apteki z okresu dwudziestolecia międzywojennego, poznać historię różnych leków oraz dawne fotografie, dokumenty z epoki, insygnia wydziałowe i miejsca związane z dziejami farmacji na Uniwersytecie Warszawskim.
Pierwsza wystawa Farmacja na Uniwersytecie jest organizowana wspólnie przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego i Muzeum Farmacji im. A. Leśniewskiej (Oddziału Muzeum Warszawy). Jej wernisaż odbędzie się 7 września o godz. 14.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wystawa obejmuje okres od 1809 r., czyli od powołania w Warszawie Gabinetu Farmaceutycznego przy Szkole Lekarskiej (zwanej też w dokumentach Wydziałem Lekarskim), do wybuchu II wojny światowej, kiedy to farmacja miała już ugruntowane miejsce na uczelni jako dziedzina nauki równoprawna z innymi kierunkami, w randze wydziału.
Na planszach i wielkoformatowych wydrukach umieszczonych w Bibliotece Uniwersyteckiej zostaną zaprezentowane dawne fotografie, dokumenty z epoki, insygnia wydziałowe i miejsca związane z dziejami farmacji na UW. Wystawę będzie można oglądać do 13 października.
Muzeum Farmacji przygotowało także nową wystawę główną Res pharmaceuticae w swojej odnowionej siedzibie (ul. Piwna 31/33).
"Wystawa stała Res pharmaceuticae jest kolejnym krokiem w stronę upowszechniania wiedzy z zakresu historii farmacji. W muzeum zwiedzający będą mogli zobaczyć zrekonstruowane wnętrze apteki z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz poznać historię różnych leków" - czytamy w komunikacie prasowym Muzeum Farmacji. "Uroda szklanych naczyń aptecznych zaskoczy widza różnorodnością barw i kształtów, a otwarta farmaceutyczna biblioteka zachęci do skorzystania z niej na miejscu. Muzeum proponuje ekspozycje tematyczne: Officina sanitatis, Materia medica, Kolor i szlif, Forum magistry Antoniny Leśniewskiej oraz Leki Kampo z Japonii."
Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.
Bezbolesna diagnoza nowotworu w 10 sekund
Kawa nie zwiększa ryzyka osteoporozy