8 marca: Dzień DLA Kobiet

 2 minuty

Z okazji Dnia Kobiet na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek w ramach akcji „Dzień DLA Kobiet”. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy.

Polski Czerwony Krzyż pomaga uchodźcom z Ukrainy od początku wybuchu wojny. W ciągu ostatnich dni pod opiekę ratowników i wolontariuszy PCK trafiło już prawie 3 000 osób – głównie kobiet i dzieci, które szukają w Polsce drugiego domu. I chociaż uzyskane na granicy wsparcie i zapewnienie tymczasowego schronienia było dla nich niezwykle ważne, już teraz należy myśleć o ich przyszłości w naszym kraju. Dlatego 8 marca PCK ogłasza „Dniem DLA Kobiet” – dokładnie kobiet i dzieci Ukrainy.

Z tej okazji na terenie całego kraju wolontariusze z ponad 200 oddziałów Polskiego Czerwonego Krzyża w Polsce wyjdą na ulicę, aby zbierać do puszek pieniądze.

„Pomoc dla obywateli Ukrainy, z jaką ruszyła cała Polska, nie tylko przekracza jakiekolwiek organizowane dotąd inicjatywy, ale przede wszystkim dodaje otuchy i nadziei w tym trudnym dla nich czasie. Jednak oprócz bieżącego wsparcia musimy zaplanować także działania długofalowe. Dlatego organizowana przez nas zbiórka finansowa zostanie przeznaczona na wsparcie kobiet i dzieci z Ukrainy, którzy postanowią zbudować dla siebie w Polsce nową przyszłość. Już teraz słyszymy takie głosy, dlatego szukamy sposobów, aby im to umożliwić – komentuje Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zbiórka odbędzie się 8 marca i realizowana będzie na terenie całej Polski. Znakami rozpoznawczymi wolontariuszy PCK będzie czerwona puszka ze znakiem czerwonego krzyża oraz identyfikatory.

źródło: Pck.pl