13 grudnia br. ruszą szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat

 1 minuta

Już 13 grudnia br. mają się rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. „Do tego dnia do Polski dotrą szczepionki dla tej grupy wiekowej” – zaznaczył Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, o czym donosi Rynekzdrowia.pl.

„Od 13 grudnia to się zadzieje. Planujemy, że do tego dnia dotrą szczepionki, które są dedykowane tej grupie wiekowej” – powiedział wiceminister w kontekście szczepień najmłodszej grupy pacjentów.

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, po tym jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19.

Dawka szczepionki dla dzieci w tym wieku ma być niższa (10 µg) niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych (30 µg). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej, podaje się ją w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.

 

źródło: Rynekzdrowia.pl