Za nami I Kongres Opieki Farmaceutycznej „Razem dla Zdrowia”

 2 minuty

Kwiecień firma Polpharma otworzyła wyjątkowym wydarzeniem poświęconym jednemu z najbardziej aktualnych i ważnych projektów w aptekach. W dniach 1-2 kwietnia 2023 r. w Jachrance odbył się I Kongres Opieki Farmaceutycznej „Razem dla Zdrowia” zorganizowany w ramach EPE (Ekspercki Program Edukacyjny) pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej. Konferencja zgromadziła 500 farmaceutek i farmaceutów z całej Polski.

logotyp-EPE-kongres-opieki-farmaceutycznej__2023

Program i uczestnicy kongresu

Merytoryczny sukces tego wydarzenia organizator zawdzięcza kilkunastu sesjom poświęconym nie tylko tematowi samej opieki farmaceutycznej, ale również dziedzinom pokrewnym, które są powiązane z codzienną praktyką zawodową farmaceutek i farmaceutów.

Do komitetu naukowego, który z pełnym zaangażowaniem stworzył i zrealizował program kongresu, należeli mi.in. mgr farm. Marek Tomków z Naczelnej Izby Aptekarskiej, prof. dr hab. n. farm. Agnieszka Skowron czy dr n. farm. Artur Owczarek, którzy omawiali istotne kwestie dotyczące przeglądów lekowych, konsultacji i szczepień. Natomiast prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz oraz dr n. med. Maciej Janiszewski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podzielili się ze słuchaczkami i słuchaczami wiedzą praktyczną na temat drobnych dolegliwości i badań diagnostycznych. Przez poszczególne punkty programu uczestników konferencji przeprowadził prowadzący spotkanie Maciej Kurzajewski.

Opieka farmaceutyczna – nowe jutro, nowe możliwości

Program Kongresu został skrojony ściśle na potrzeby jego uczestników. Dzięki temu wydarzenie cieszyło się wysokim zainteresowaniem, o czym świadczyła wysoka frekwencja zarówno na sali wykładowej, jak i przy stoiskach. Uczestnicy wydarzenia chętnie zapoznawali się z materiałami merytorycznymi, brali udział w quizach edukacyjnych, korzystali również z możliwości wykonania podstawowego badania oka.

Konferencji towarzyszyło przekonanie, że opieka farmaceutyczna to nowe jutro – przyszłość, która otwiera przed farmaceutami szereg fascynujących wyzwań i możliwości, co niewątpliwie należy uznać za sukces całego wydarzenia.

e-epe-kongres-2

e-epe-kongres-3

e-epe-kongres-4