Wybór na Głównego Inspektora Farmaceutycznego unieważniony – MZ rozpisze kolejny nabór

 1 minuta

nowy-prezes-nra2

W związku z pojawianiem się okoliczności uniemożliwiających powołanie kandydata rekomendowanego Premierowi przez Ministra Zdrowia, ten wycofał swój wniosek. Rozpisany będzie kolejny, trzeci już nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Informację tę serwis Politykazdrowotna.com otrzymał z resortu zdrowia.

Niebawem kolejny nabór na stanowisko GIF

„Informujemy, że proces powołania Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest wieloetapowy. W związku z pojawieniem się okoliczności uniemożliwiających powołanie kandydata rekomendowanego Prezesowi Rady Ministrów, Minister Zdrowia wycofał swój wniosek. W najbliższym czasie zostanie rozpisany nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego” – odpisało biuro komunikacji Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pytanie serwisu Politykazdrowotna.com o prawidłowość trwającego procesu.

Stanowisko jest nieobsadzone od grudnia ubiegłego roku. W tym czasie przeprowadzono już dwa konkursy. Pierwszy zakończył się bez rozstrzygnięcia. W drugim konkursie wyłoniono dwóch kandydatów.

źródło: Politykazdrowotna.com