Pacjenci kupują coraz więcej leków na cukrzycę

 2 minuty

receptomat-apteki

Na początku grudnia 2023 r. apteki sprzedały ponad milion opakowań leków stosowanych w leczeniu cukrzycy, o blisko 110 proc. więcej niż w tym samym okresie rok temu – wynika z raportu firmy PEX PharmaSequence, na które powołuje się serwis „Puls Farmacji”.

Wzrost sprzedaży leków na cukrzycę w porównaniu do 2022 r.

Firma PEX PharmaSequence opublikowała cotygodniowy raport dotyczący leków na receptę stosowanych w terapii cukrzycy obejmujący daty 4-10 grudnia 2023 r. Wynika z niego, że wciąż rośnie sprzedaż w tym segmencie.

Z danych PEX wynika, że liczba opakowań sprzedanych leków na receptę stosowanych w leczeniu cukrzycy przez apteki w ostatnich 7 dniach względem analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniosła 1013 tys., a tym samym wzrosła o 109 proc. Natomiast liczba opakowań sprzedanych przez apteki w ostatnich 28 dniach względem analogicznego okresu w ubiegłym roku wzrosła o 108 proc.

Z kolei liczba opakowań kupionych leków na receptę stosowanych w leczeniu cukrzycy przez apteki w ostatnich 7 dniach względem analogicznego okresu w ubiegłym roku wyniosła 1005 tys., a tym samym wzrosła o 115 proc.

źródło: Puls Farmacji