NFZ opublikował wykaz i mapę aptek, które będą sprzedawały pigułkę „dzień po”

 2 minuty

zdrowie-reprodukcyjne-mapa-placowek2

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował mapę aptek, z którymi podpisał umowę na realizację pilotażu usług farmaceuty w zakresie antykoncepcji awaryjnej – pigułka „dzień po”. Wykaz jest aktualizowany we wszystkie dni robocze.

Mapa aptek biorących udział w pilotażu programu dot. antykoncepcji awaryjnej

„W serwisie Ministerstwa Zdrowia i NFZ – pacjent.gov.pl – pojawiła się mapa aptek, z którymi Fundusz podpisał umowy na realizację programu pilotażowego w zakresie usług farmaceuty dotyczących zdrowia reprodukcyjnego (antykoncepcji awaryjnej)” – poinformował NFZ.

Fundusz wskazał, że dotychczas do pilotażu zgłosiło się blisko 770 aptek (dane z piątku 24.05), które złożyły wnioski lub już podpisały umowy z Funduszem. Informacje o aptekach, które realizują pilotaż, są podane w podziale na województwa. Mapa zawiera także nazwę apteki i jej adres. „W każdym regionie są apteki, które świadczą usługi farmaceuty w programie. Dlatego dostępność do antykoncepcji awaryjnej jest zapewniona w całej Polsce” – zapewnił Fundusz.

Podkreślił, że wykaz jest aktualizowany codziennie – od poniedziałku do piątku.

W komunikacie Fundusz podał także, że apteki przez cały czas mogą zgłosić się do programu pilotażowego – nabór prowadzą Oddziały Wojewódzkie NFZ. Wnioski są przyjmowane elektronicznie. (PAP)

źródło: PAP