KAMSOFT: komunikat w sprawie procesu certyfikacji

 2 minuty

farmaceuta przed polka z lekami

źródło: Nia.org.pl

Jednocześnie, 23 stycznia 2020 r. CSIOZ opublikował rekomendowaną procedurę weryfikacji zaufania do nowego certyfikatu, o czym można przeczytać w stosownym komunikacie.

Wymiana certyfikatu przez CSIOZ może nastąpić nawet kilka dni przed upływem terminu ważności starego certyfikatu. W celu zapewnienia ciągłości komunikacji apteki z SIM (pobieranie e-Recept, wysyłanie DRR) wymagana jest wcześniejsza aktualizacja systemu informatycznego KS-AOW do wersji co najmniej 2020.1.4.6. Od 3 lutego 2020 r. jest już dostępna wersja systemu KS-AOW, która uwzględnia wytyczne CSIOZ związane z weryfikacją zaufania do nowego certyfikatu. Brak aktualnej wersji systemu KS-AOW spowoduje, że apteka utraci możliwość komunikacji z systemem P1 a więc nie zrealizuje żadnej recepty – sytuacja będzie podobna do takiej, w której apteka traci dostęp do Internetu lub system SIM jest niedostępny.

W razie pytań i wątpliwości NIA zachęca do kontaktu z opiekunami serwisowymi oraz oglądania najnowszych wiadomości poświęconych temu wątkowi w serwisie OSOZ News dostępnym bezpośrednio z systemu KS-AOW lub na stronie https://szkolenia.kamsoft.pl/osoz-news/