Jest wykaz produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu

 2 minuty

niesteroidowe leki przeciwzapalne

Resort zdrowia opublikował w środę 4 sierpnia br. obwieszczenie ws. ogłoszenia urzędowego wykazu produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na terenie Polski – czytamy w serwisie Politykazdrowotna.com.

Chodzi o obwieszczenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak wyjaśnia MZ, ogłasza się Urzędowy Wykaz według stanu na dzień 1 stycznia 2021 r., stanowiący załączniki nr 1-6 do obwieszczenia.

Załącznik nr 1 to wykaz produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium RP zawierający 10 184 pozycje. Kolejne załączniki to wykaz produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na podstawie pozwoleń wydanych przez Radę UE lub Komisję Europejską – 2 882 pozycje, wykaz produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu w ramach importu równoległego – 3091 pozycji.

Pozostałe trzy załączniki dotyczą produktów leczniczych weterynaryjnych. Są to: wykaz produktów leczniczych weterynaryjnych dopuszczonych do obrotu na terytorium RP – 1563 pozycje, wykaz produktów leczniczych weterynaryjnych dopuszczonych do obrotu na podstawie pozwoleń wydanych przez Radę UE lub Komisję Europejską – 446 pozycji oraz wykaz produktów leczniczych weterynaryjnych dopuszczonych do obrotu w ramach importu równoległego – 1 pozycja.

źródło: Politykazdrowotna.com