Europejski Tydzień Szczepień – Długie Życie dla Wszystkich

 2 minuty

szczepienia-apteki-zarobki

W dniach 25-30 kwietnia br. obchodzimy kolejny Europejski Tydzień Szczepień, którego organizatorem jest Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) – przypomina Medexpress.pl. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Długie Życie dla Wszystkich”.

Długie Życie dla Wszystkich

Celem kampanii jest zwiększenie zasięgu szczepień ochronnych poprzez podnoszenie świadomości na temat znaczenia szczepień dla zdrowia wśród rodziców i opiekunów, pracowników służby zdrowia, decydentów politycznych oraz mediów. Oddział europejski WHO koordynuje działania w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień (EIW) oraz zaprasza wszystkie państwa członkowskie w Europie do wzięcia udziału w ww. kampanii. Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) dołączają do grona partnerów WHO na rzecz promocji szczepień ochronnych.

Na poziomie regionalnym inicjatywa jest wspierana przez Patronkę Europy, Jej Królewską Wysokość Księżną Koronną Marię Danii. EIW jest organizowany w połączeniu z innymi inicjatywami regionalnymi WHO oraz Światowym Tygodniem Szczepień.

W tym roku szczepienia ochronne zajmują szczególne miejsce w obradach podkomisji stałej ds. zdrowia publicznego, która podczas posiedzenia w dniu 26 kwietnia br. rozpatrzy informację nt. dostępu do szczepień ochronnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w kontekście narastającego kryzysu humanitarnego na terenie Polski.

Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach

W czasie Europejskiego Tygodnia Szczepień na profilach mediów społecznościowych Porozumienia na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach prowadzona będzie kampania informacyjna dot. szerzenia wiedzy na temat szczepień ochronnych, ich skuteczności, profilaktyki zdrowotnej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ.

źródło: Medexpress.pl