Druga dawka przypominająca dla personelu medycznego

 2 minuty

szczepionka-bez-zapisow

Od 17 sierpnia br. pracownicy wykonujący czynności zawodowe w placówkach ochrony zdrowia, w tym w aptekach i punktach aptecznych oraz studenci kierunków medycznych mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19 – informuje Rynekzdrowia.pl.

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla personelu medycznego

„Wystawiono już 382 tys. e-skierowań na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 dla personelu medycznego” – poinformował w środę rano Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował również, że dotychczas na drugiego boostera zarejestrowało się 1,25 mln osób, a zaszczepiło się 1,04 mln z nich.

W drugim szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA. Są to Comirnaty (Pfizer-BioNTech) i Spikevax (Moderna). Do podania drugiej dawki przypominającej zaleca się ten sam preparat, którym zrealizowano pierwszą dawkę przypominającą.

Ministerstwo Zdrowia podnosi, że w pierwszej kolejności szczepienia powinny objąć personel medyczny mający bezpośredni kontakt z pacjentami i z materiałem zakaźnym lub narażony na zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Od 22 lipca drugą dawką przypominającą mogą zaszczepić się osoby w wieku 60-79 lat. Wcześniej taką możliwość miały osoby w wieku powyżej 80 lat.

źródło: Rynekzdrowia.pl