CeZ zaprasza na testy e-recepty transgranicznej

 2 minuty

e recepta

 

W opinii Centrum, udział w tekstach to dla farmaceutów okazja, by zapoznać się z przygotowywanym rozwiązaniem jeszcze przed jego udostępnieniem. Udział w teście polega na udziale w wideorozmowie z testerami, którzy udostępniają ekran swojego komputera. Zadaniem farmaceuty jest ocena czytelności i poprawności wyświetlanych informacji. Tester może poprosić farmaceutę o wskazanie produktu z rejestru leków, aby w konsekwencji wybrać wskazany produkt i zrealizować testową e-receptę.

Do udziału w testach potrzebne będą: komputer ze stabilnym łączem internetowym, głośniki i mikrofon bądź słuchawki, dostępność i pełna dyspozycyjność w wybranym dniu w godzinach 8.00-17.00. Dyspozycyjność jest niezbędna, ponieważ każdego dnia odbywać się będzie jeden test z jednym krajem wdrażającym e-receptę transgraniczną. Test może trwać do kilku godzin.

Dla chętnych udziałem w testach Centrum przewidziało dwa spotkania organizacyjne. Pierwsze będzie miało miejsce 23 lutego 2021 r. o godz. 11.00. Osoby zainteresowane proszone są o wysyłanie zgłoszeń za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie Ezdrowie.gov.pl.

Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Recepta transgraniczna

źródło: Cez.gov.pl / Rynekaptek.pl