Aktualności

16.05.2025

2 minuty

Posiedzenie HERA Board

Nowość!

Skrót informacji

W Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu HERA (Health Emergency Preparedness and Response). Uczestnicy rozmawiali o najważniejszych wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym w Europie.

Pomoc w zabezpieczeniu łańcuchów dostaw

Przedstawiciele państw członkowskich UE oraz unijnych instytucji i agencji zdrowia – takich jak Europejska Agencja Leków (EMA) czy Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) omówili m. in. wspólne zakupy leków i współpracę z krajami spoza UE, które mogą pomóc w zabezpieczeniu łańcuchów dostaw. W spotkaniu wzięły udział dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Katarzyna Drążek-Laskowska i dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Katarzyna Piotrowska-Radziewicz.

„Doceniamy ostatnie działania podejmowane przez HERA na rzecz realizacji idei bezpieczeństwa zdrowotnego – w szczególności dalsze wzmacnianie współpracy z wybranymi krajami EFTA w ramach Europejskiej Unii Zdrowotnej oraz inicjatywę związaną z możliwymi wspólnymi zamówieniami publicznymi. Liczymy na owocne negocjacje, które przyniosą porozumienia korzystne dla wszystkich stron” – powiedziała Katarzyna Drążek-Laskowska, otwierając spotkanie.

Konferencja odbyła się w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. 

Pełną relację ze spotkania znajdą Państwo TUTAJ.


Autor: Farmacja Praktyczna

Nowoczesne medium branży farmaceutycznej. 78% farmaceutów wskazuje na „Farmację Praktyczną” jako najbardziej rozpoznawany magazyn w segmencie magazynów branżowych adresowanych do pracowników aptek.

Inne artykuły tego autora

źródło: Gov.pl


Poprzedni artykuł

80 mln zł z Funduszy Europejskich na kształcenie pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych

Następny artykuł

Siedzący tryb życia czynnikiem ryzyka choroby Alzheimera

Polecane dla Ciebie

Szkolenia