Aktualności

21.02.2022

2 minuty

Od 21 lutego br. koniec nauki zdalnej w 11 województwach

Skrót informacji

W poniedziałek 21 lutego br. uczniowie z 11 województw powracają stacjonarnie do szkół – informuje serwis Rynekzdrowia.pl. W pozostałych województwach ferie trwają bez zmian do 27 lutego.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 27 stycznia zawieszone były zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. W ich miejsce wprowadzono naukę zdalną.

Początkowo zajęcia stacjonarne dla uczniów z tych klas umiały być zawieszone do 27 lutego. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zdecydował jednak o skróceniu nauki zdalnej o tydzień. 12 lutego weszła w życie nowelizacja rozporządzenia, zgodnie z którą zajęcia stacjonarne w szkołach zawieszono tylko do 20 lutego.

Jednocześnie nie uległy zmianie terminy ferii zimowych w szkołach, które w tym roku szkolnym przewidziano w czterech terminach między 18 stycznia a 27 lutego. Dlatego jeszcze przez tydzień, czyli do 27 lutego, ferie mają uczniowie z pięciu województw:


  • lubelskiego,

  • łódzkiego,

  • podkarpackiego,

  • pomorskiego,

  • śląskiego.


Uczniowie z tych województw ferie mają w tym roku jako ostatni w kraju.

Najważniejsze zasady dla szkół


Zawieszenie stacjonarnego funkcjonowania nie obejmowało szkół podstawowych w zakresie klas I-IV, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, czyli tzw. zerówek, a także wszystkich typów placówek wychowania przedszkolnego. Tam, co do zasady, cały czas zajęcia odbywały się stacjonarnie.
Nie ograniczono też stacjonarnego funkcjonowania młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także burs i internatów. Przepisy zezwalały także na organizowanie stacjonarnie zajęć praktycznych w szkolnictwie zawodowym, a także praktyk zawodowych i zajęć z praktycznej nauki zawodu.

Zezwolono również na organizowanie zajęć sportowych w szkołach sportowych i w szkołach mistrzostwa sportowego, a także zajęć praktycznych w oddziałach przygotowania wojskowego. Możliwe było też organizowanie w szkołach zajęć przygotowawczych do egzaminów.


Autor: „Farmacja Praktyczna”

Nowoczesne medium branży farmaceutycznej. 78% farmaceutów wskazuje na „Farmację Praktyczną” jako najbardziej rozpoznawany magazyn w segmencie magazynów branżowych adresowanych do pracowników aptek.

Inne artykuły tego autora

źródło: Rynekzdrowia.pl


Poprzedni artykuł

Obowiązek szczepienia służb medycznych

Następny artykuł

Krajowy Certyfikat Covid – do czego uprawnia i komu przysługuje?

Polecane dla Ciebie

Szkolenia