O polskiej farmacji na Europejskim Forum Farmaceutów

 1 minuta

prawo-dane-pracownikow-akta-osobowe

W dniu 11 października br. w Brukseli, w ramach działań Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej (PGEU), odbyło się spotkanie Europejskiego Forum Farmaceutów (EPPF), podczas którego przedstawiono charakterystykę funkcjonowania polskich aptek oraz zasady świadczenia rodzimej praktyki farmaceutycznej.

Zaangażowanie polskich farmaceutów docenione w Brukseli

Podczas spotkania Europejskiego Forum Farmaceutów, w imieniu Naczelnej Izby Aptekarskiej mgr farm. Katarzyna Gancarz przedstawiła pozostałym członkom organizacji aktualnie obowiązuje w Polsce zasady preskrypcji farmaceutycznej, funkcjonowanie e-recepty oraz oczekiwania środowiska farmaceutów względem zmian w aktualnych przepisach prawa.

Należy podkreślić, że tempo wdrażania zmian w sektorze ochrony zdrowia i wysokie zaangażowanie polskich farmaceutów w ten proces, spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony uczestników spotkania i docenieniem prowadzonych przez farmaceutów działań propacjenckich. Mowa przede wszystkim o realizacji szczepień przeciw COVID-19 i grypie w polskich aptekach.

Prezentację przedstawioną podczas spotkania EPPF można obejrzeć TUTAJ.

źródło: Nia.org.pl