Farmaceuci powitali muzycznie nowy rok

 3 minuty

Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2024__28

Koncert Noworoczny Aptekarzy to wydarzenie z tradycjami. Organizowana przez Okręgową Izbę Aptekarską w Warszawie gala jest nie tylko wyjątkowym świętem muzyki, ale także wspaniałą okazją do wspólnego spotkania dla osób związanych z branżą farmaceutyczną.

Tegoroczna, XXIII edycja Koncertu Noworocznego Aptekarzy, która miała miejsce w niedzielę 4 lutego br. w stołecznej Filharmonii Narodowej, składała się z dwóch części – oficjalnej, podczas której wieloletnim partnerom wydarzenia oraz zasłużonym farmaceutom wręczone zostały wyróżnienia oraz drugiej – muzycznej uczty.

Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2024__20

Salę koncertową tego wieczoru szczelnie wypełniła publiczność w liczbie 1050 melomanów, którzy wysłuchali utworów w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, prowadzonej przez maestro Macieja Sztora, ale też występu solo pianisty-farmaceuty, Jacka Łukasiaka, który to występ stanowił preludium do części artystycznej wieczoru.

Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2024__23

Pierwsza odsłona koncertu poświęcona była muzyce filmowej, podczas której wykonano symfoniczne wersje utworów znanych z popularnych hollywoodzkich produkcji. Drugą część wieczoru zdominowały z kolei rockowe i popowe hity w nietuzinkowych, symfonicznych aranżacjach. Nie zabrakło klasyki spod znaku takich tuzów, jak Led Zeppelin, Aerosmith czy Rolling Stones. W utworach wokalnych zaprezentowali się Joanna Smajdor-Kotowicz, Agnieszka Przekupień i Michał Grobelny. Galę poprowadziła Magda Miśka-Jackowska.

Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2024__04

W części oficjalnej wieczoru zasłużeni farmaceuci zostali uhonorowani Medalem Ad Gloriam Pharmaciae. Tego wieczoru wyróżnienie otrzymali:

 • Danuta Napora,
 • Lucyna Augustyniak,
 • Wiktor Napióra (który odebrał także statuetkę dla partnerów jako Prezes Zarządu firmy HURTAP),
 • Włodzimierz Hudemowicz.

4N0A5551

Statuetki i podziękowania za wieloletnie partnerstwo i wsparcie z rąk Mariana Witkowskiego, Prezesa Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, odebrali z kolei:

 • Marcin Smoliński, Dyrektor Sprzedaży i Dystrybucji ZF POLPHARMA,
 • dr Ewa Wietrak, Prezes Zarządu NUTROPHARMA,
 • Małgorzata Swaczyna, Rzecznik Zawodu Farmaceuty w Grupie NEUCA SA,
 • Dariusz Kondas, Dyrektor Sieci Sprzedaży Spółek INTER w Polsce,
 • Maria Pieniążek-Jakubczak, Konsultant naukowy, Przedstawiciel medyczny ds. klientów kluczowych w SANPROBI,
 • Tomasz Németh, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny GEDEON RICHTER,
 • Beata Ziółkowska-Piekarczyk, Członek Zarządu FARMINA,
 • Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych, ESG i Ekonomiki Zdrowia ADAMED PHARMA,
 • Radosław Bujalski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Polsce, Menedżer Generalny dla Słowenii i Chorwacji BAUSCH HEALTH.

4N0A5516

Podobnie jak w roku ubiegłym, także tym razem Koncert Noworoczny Aptekarzy miał charakter charytatywny. Część środków ze sprzedaży biletów na wydarzenie wsparła działania stołecznej Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Symboliczny czek na ręce Danieli Mroczek, Prezes Zarządu Fundacji, przekazali na scenie skarbnik OIA, Emilia Gąsińska oraz przedstawiciel sponsora VCentrum, Jacek Chmielewski.

Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2024__05

Organizatorem koncertu była Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie.
Producentem wykonawczym koncertu była Fundacja Plateaux.
Partner społeczny: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Partner wydarzenia: ZF Polpharma S.A.
Patronat medialny nad koncertem sprawowała „Farmacja praktyczna”.

Fot. © Plateaux / Wojciech Dobrogojski