W resortach zdrowia i edukacji trwają prace nad wprowadzeniem wiedzy o zdrowiu do szkół

 2 minuty

edukacja-zdrowotna-szkoly

Edukacja zdrowotna w szkole może w najbliższych latach stać się faktem – donosi serwis Politykazdrowotna.com. O rozpoczęciu prac nad wyczekiwanym przez ekspertów ds. zdrowia publicznego rozwiązaniem poinformowała Ministra Zdrowia, Izabela Leszczyna.

Międzyresortowe prace nad programem edukacji zdrowotnej w szkole

„Profilaktyka zdrowotna w szkołach jest konieczna. Nie tylko po to, by uczniowie poznawali swoich samych, psychikę, ciało organizm, ale też żeby umieli zarządzać swoim czasem, żeby umieli zdrowo się odżywiać, żeby mieli świadomość siebie samych. Ta świadomość jest potrzebna na wielu poziomach, także na poziomie zdrowia seksualnego i prokreacyjnego” – wyjaśniła Izabela Leszczyna. Poinformowała przy tym, że trwają pracę międzyresortowe nad programem edukacji zdrowotnej w szkole.

„Wspólnie z Minister Edukacji, Barbarą Nowacką chcemy mówić o wiedzy o zdrowiu. Wiedza seksualna jest małym wycinkiem wiedzy o zdrowiu, którą my dorośli musimy przekazać naszym dzieciom, uczniom w szkołach. Czujemy odpowiedzialność szkoły i ministerstwa zdrowia. Rozpoczęliśmy pracę nad tym i mam nadzieje, że będzie pozytywna i dobra dla wszystkich” – dodała.

Do szkół rozważane jest także wprowadzenie elementów profilaktyki pierwotnej w zakresie realizacji programu szczepień przeciw HPV.

źródło: Politykazdrowotna.com